Uzyskaj odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

logo

ul. Zabrska 14 / 14

40-083 Katowice

Odszkodowanie za opóźniony lot

Potrzebujesz pomocy?

Nasza firma pomaga pasażerom linii lotniczych w uzyskaniu należnego im odszkodowania za odwołany lub opóźniony lot. Została stworzona przez praktyków rozumiejących potrzeby Klientów.

Odszkodowanie za opozniony lot

Sytuacje, kiedy samolot się spóźnia, mają miejsce co jakiś czas. Jeśli jest to kilka minut – nikt się nie denerwuje, a raczej przyjmuje taki fakt za coś oczywistego. Gorzej, kiedy start bardzo się przeciąga, do kilku lub kilkunastu godzin. Co wtedy? Masz prawo na uzyskanie odszkodowania za opóźnione loty? Czy zgodnie z przepisami przysługuje Ci odszkodowanie?

Przesunięcie godziny dotarcia do miejsca docelowego może być spowodowane różnymi czynnikami, niektóre z nich nie uprawniają do starania się o zwrot pieniędzy lub dodatkową gratyfikację pieniężną. Kiedy występują niepożądane warunki atmosferyczne, wybuchy wulkanów, zmiany sytuacji politycznej – przewoźnik nie musi wypłacać odszkodowania za opóźnione loty. W sytuacji, kiedy wykryta zostanie usterka w samolocie, wymagany jest dodatkowy przegląd lub nastąpi awaria, linia lotnicza ma obowiązek zapewnić opiekę oraz doprowadzić do wypłaty odszkodowania wynikającego z opóźnienia lotu. Na podstawie przepisów Unii Europejskiej, każdy pasażer posiada prawo do odszkodowania i zwrotu kosztów, a my pomagamy w odzyskaniu ich należności. Pełne zadowolenie pasażerów linii lotniczych jest naszym priorytetem. Z naszą firmą uzyskanie rekompensaty będzie o wiele prostsze – dzięki doświadczeniu pracowników i znajomości procedur.

Radzimy: kiedy oczekujesz na lotnisku na swój samolot, zbieraj wszystkie paragony, które są potwierdzeniem zakupu, np. wody, pożywienia, środków higienicznych. Te dowody mogą przydać się w chwili, kiedy będziesz składał, samodzielnie lub z pomocą naszej firmy, reklamację związaną z zaistniałymi kłopotami przy starcie samolotu. Wszystkie czynności związane z uzyskaniem odszkodowania od linii lotniczych za opóźniony lot z powodu trudności z punktualnym startem samolotu, możesz powierzyć naszej firmie, która specjalizuje się w pomocy pasażerom linii lotniczych.

Przesunięty lot samolotu a rekompensata i zwrot pieniędzy od linii lotniczych

Przesunięcie, większe niż 3 godziny, może być podstawą do starania się o uzyskanie zwrotu pieniędzy za opóźniony lot. Rekompensata za opóźnienie lotu może wynosić od 250 do 600 EUR, na kwotę wpływa długość trasy. Start po upływie 5 godzin od zaplanowanego startu – uprawnia pasażera do żądania zwrotu pieniędzy za bilet od firmy, w której go kupił. Zdarza się i tak, że lot jest opóźniony o kilkanaście godzin, często w takiej sytuacji pasażerowie pozostają bez noclegu. W takiej sytuacji, linie lotnicze powinny pokryć koszty noclegów w hotelu oraz zapewnić transport między hotelem a lotniskiem. W przypadku trudności z uzyskaniem wynagrodzenia strat od przewoźnika nasza firma w imieniu klienta, może podjąć czynności mające na celu wyegzekwowanie odszkodowania od linii lotniczej na drodze administracyjnej lub sądowej. Dzięki temu klienci mogą zyskać więcej cennego czasu, a ich prawa będą reprezentowane przez nasz zespół specjalistów.

Prawa do odszkodowania – o jakie pieniądze można ubiegać się od linii lotniczej?

Jeśli chcesz uzyskać odszkodowanie, musisz pamiętać o tym, że przepisy bardzo dokładnie określają maksymalne jego sumy. W zależności od tego, jak długi był planowany lot do miejsca docelowego, możesz liczyć na inną rekompensatę. Odszkodowania w przypadku opóźnionych lotów mogą wynosić do:

  • 250 euro – jeśli do miejsca docelowego było nie więcej niż 1500 kilometrów,
  • 400 euro – gdy lot odbywał się na trasie o długości pomiędzy 1500, a 3500 kilometrów,
  • 600 euro – dla wszystkich dłuższych lotów.

Oczywiście zawsze możesz dodatkowo ubiegać się o zwrot kosztów własnych. To wszystkie te wydatki, do których byłeś zmuszony z powodu niedopełnienia obowiązków przez linie lotnicze. Dotyczy to między innymi opłat za hotel czy wynajęcie dodatkowych środków transportu.
Pamiętaj, że odszkodowanie w tym przypadku może być mniejsze wtedy, gdy linie lotnicze zaproponują pasażerom rozwiązanie alternatywne. Jeśli zasugerowany lot do miejsca docelowego miał odbywać się na zbliżonych warunkach, maksymalna wysokość rekompensaty jest połową wcześniej zaprezentowanych stawek.

Uzyskaj pełne odszkodowanie za niedotarcie do miejsca docelowego o czasie

Sprawdź już teraz, czy należy Ci się odszkodowanie za opóźniony lot – zgłoś się do nas i skorzystaj z pomocy specjalistów. Jak wynika ze statystyk, linie lotnicze przeciętnie wypłacają swoim pasażerom 415 euro rekompensaty, wynikającej z nierzetelnego świadczenia usług. W tym przypadku nie ma znaczenia, czy w związku z opóźnieniem lotu poniosłeś jakieś konsekwencje, zarówno finansowe, jak i prywatne czy zawodowe. Zawsze możesz uzyskać odszkodowanie i zwrot kosztów, jeśli linie lotnicze były odpowiedzialne za powstanie opóźnienia.

Wiemy, jak egzekwować przepisy i skutecznie dochodzić roszczeń naszych Klientów. Zadbamy o to, aby rekompensata była w najwyższej możliwej kwocie. Zapraszamy do kontaktu – analiza przesłanego do nas zgłoszenia jest całkowicie bezpłatna i do niczego nie zobowiązuje. Każdy przypadek jest inny, ale możesz mieć pewność, że dokładnie przyjrzymy się sprawie i zaproponujemy rozwiązania, które na pewno sprostają Twoim oczekiwaniom. Możemy pochwalić się dużą skutecznością w uzyskiwaniu odszkodowań i sprawnością działania – przekonaj się już dziś!

Odzyskaj pieniądze!

Zasługujesz na kompleksowe wsparcie

Podstawowy problem polega na tym, że wiele linii lotniczych stara się wykorzystać powszechną nieznajomość przepisów i praw pasażerów. O tym, że masz prawo do odszkodowania, dowiadujesz się zazwyczaj dopiero po wejściu na taką stronę jak nasza. Wielu klientów, których lot jest opóźniony lub przeniesiony albo odwołany, szuka informacji u przewoźnika albo na lotnisku. Jeżeli dana firma jest profesjonalna i dba o rzetelną komunikację względem swoich klientów – to tego problemu nie ma. Niestety wciąż słyszy się o nie do końca uczciwych praktykach, które polegają, chociażby na ograniczaniu dostępu do czytelnych informacji na ten temat (np. wysokość odszkodowania w zależności od opóźnienia i trasy lotu).

Dobrze wiesz, że przykładowy rabat na kolejny lot jest kiepskim pocieszeniem, jeżeli opóźnienie lotu popsuło wakacje, przeszkodziło w spotkaniu biznesowym z zagraniczną firmą czy uniemożliwiło spotkanie z bliskimi. Dlatego warto uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot, w czym na każdym etapie pomaga nasza doświadczona firma.

Mamy świadomość, że wydarzenia na lotnisku mogą być dla Ciebie sporym stresem i niedogodnością, dlatego tym bardziej warto starać się o zapewnienie sobie wypłaty odszkodowania. Niezależnie od tego, czy mowa o urlopie, czy delegacji, konsekwencje nawet kilkugodzinnej zwłoki mogą być bardzo poważne. Nie zawsze masz jednak czas na samodzielne załatwianie formalności, podobnie jak doświadczenia w zbliżonej sytuacji. Aby ułatwić i usprawnić proces pozyskiwania odszkodowania za opóźniony lot, powstała nasza firma. Pobieramy wynagrodzenie wyłącznie w przypadku pozytywnego załatwienia sprawy.

Znamy podstawy prawne, wiemy jak dochodzić Twoich praw. Podstawowym punktem odniesienia jest Rozporządzenia (WE) NR 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 lutego 2004 r. ustanawiające wspólne zasady odszkodowania i pomocy dla pasażerów w przypadku odmowy przyjęcia na pokład albo odwołania lub dużego opóźnienia lotów, uchylające rozporządzenie (EWG) nr 295/91.

Oprócz tego warto skorzystać z zapisów:

  • Konwencji o ujednoliceniu niektórych prawideł dotyczących międzynarodowego przewozu lotniczego z dnia 28 maja 1999 r.,
  • Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeksu cywilnego.

Choć niektórzy przewoźnicy nie skłaniają się do bezproblemowej wypłaty odszkodowania, swoich praw możesz dochodzić przed Urzędem Lotnictwa Sądowego oraz w sądzie. Samodzielne wkroczenie na ścieżkę formalną wiąże się jednak z koniecznością zapoznawania się z przepisami i nierówną walką z dużymi firmami o międzynarodowym zasięgu działania. Dlatego dużo lepszym rozwiązaniem wydaje się nasza profesjonalna pomoc.
Oferta kompleksowego wsparcia w pozyskiwaniu rekompensaty jest atrakcyjna pod względem finansowym, ponieważ prowizja za nasze usługi wynosi jedynie 20% netto. Skoro wysokość odszkodowania zgodnie ze wspólnotowymi przepisami sięga nawet 600 euro, z winy przewoźnika w Twoim budżecie może znaleźć się niemała kwota, którą można zadośćuczynić sobie za straty wynikające z zaistniałych opóźnień i ich konsekwencji.

Twoją sprawą zajmie się profesjonalny, doświadczony zespół, korzystający z wiedzy wyspecjalizowanych radców prawnych. Niezależnie, o jakich liniach lotniczych i trasach mowa, jesteśmy w stanie błyskawicznie zweryfikować Twoją sytuację oraz szanse na uzyskanie rekompensaty.