Uzyskaj odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

logo

ul. Zabrska 14 / 14

40-083 Katowice

Odszkodowanie za opóźniony lot

Potrzebujesz pomocy?

Nasza firma pomaga pasażerom linii lotniczych w uzyskaniu należnego im odszkodowania za odwołany lub opóźniony lot. Została stworzona przez praktyków rozumiejących potrzeby Klientów.

Odszkodowanie za opozniony lot

Sytuacje, kiedy samolot się spóźnia, mają miejsce co jakiś czas. Jeśli jest to kilka minut – nikt się nie denerwuje, a raczej przyjmuje taki fakt za coś oczywistego. Gorzej, kiedy start bardzo się przeciąga, do kilku lub kilkunastu godzin. Co wtedy? Czy jest szansa na uzyskanie odszkodowania za opóźnione loty?

Przesunięcie może być spowodowane różnymi czynnikami, niektóre z nich nie uprawniają do starania się o zwrot pieniędzy lub dodatkową gratyfikację pieniężną. Kiedy występują niepożądane warunki atmosferyczne, wybuchy wulkanów, zmiany sytuacji politycznej – przewoźnik nie musi wypłacać odszkodowania za opóźnione loty. W sytuacji, kiedy wykryta zostanie usterka w samolocie, wymagany jest dodatkowy przegląd lub nastąpi awaria, linie mają obowiązek zapewnić opiekę oraz wypłacić odszkodowanie wynikające z opóźnienia samolotu. Pomoc pasażerom w odzyskaniu ich należności jest naszym priorytetem, z naszą firmą uzyskanie rekompensaty będzie o wiele prostsze – dzięki doświadczeniu pracowników i znajomości procedur.

Radzimy: kiedy oczekujesz na lotnisku na swój samolot, zbieraj wszystkie paragony, które są potwierdzeniem zakupu, np. wody, pożywienia, środków higienicznych. Te dowody mogą przydać się w chwili, kiedy będziesz składał, samodzielnie lub z pomocą naszej firmy, reklamację związaną z zaistniałymi kłopotami przy starcie samolotu. Wszystkie czynności związane z uzyskaniem gratyfikacji pieniężnej z powodu trudności z punktualnym startem samolotu, możesz powierzyć naszej firmie, która specjalizuje się w pomocy pasażerom linii lotniczych.

Przesunięty lot a rekompensata i zwrot pieniędzy

Przesunięcie, większe niż 3 godziny, może być podstawą do starania się o uzyskanie zwrotu pieniędzy za opóźniony lot. Rekompensata za opóźnienie samolotu może wynosić od 250 do 600 EUR, na kwotę wpływa długość trasy. Start po upływie 5 godzin od zaplanowanego startu – uprawnia pasażera do żądania zwrotu pieniędzy za bilet od firmy, w której go kupił. Zdarza się i tak, że lot jest opóźniony o kilkanaście godzin, często w takiej sytuacji pasażerowie pozostają bez noclegu. W takiej sytuacji, linie lotnicze powinny pokryć koszty noclegów w hotelu oraz zapewnić transport między hotelem a lotniskiem. W przypadku trudności z uzyskaniem wynagrodzenia strat od przewoźnika, nasza firma w imieniu klienta, może podjąć czynności mające na celu wyegzekwowanie odszkodowania na drodze administracyjnej lub sądowej. Dzięki temu klienci mogą zyskać więcej cennego czasu, a ich prawa będą reprezentowane przez nasz zespół specjalistów.

Odzyskaj pieniądze!