Uzyskaj odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

logo

ul. Zabrska 14 / 14

40-083 Katowice

Odszkodowanie w polskim LOT

Potrzebujesz pomocy?

Nasza firma pomaga pasażerom linii lotniczych w uzyskaniu należnego im odszkodowania za odwołany lub opóźniony lot. Została stworzona przez praktyków rozumiejących potrzeby Klientów.

Odszkodowanie w polskim LOT

Po stronie pasażera są przepisy, czyli Rozporządzenie (WE) nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 lutego 2004 r., które ustanawiają wspólne zasady odszkodowania i pomocy dla pasażerów w przypadku odmowy przyjęcia na pokład albo odwołania lub dużego opóźnienia lotów. W przypadku opóźnień samolotu, powyżej trzech godzin, linie lotnie wypłacają nawet do 600 EURO. Kiedy pasażer czeka dłużej niż pięć godzin – ma możliwość ubiegania się o zwrot kosztów biletu. Do odszkodowania od LOT-u ma również prawo klient, który nie został wpuszczony na pokład samolotu, mimo ważnego biletu. Jednak samodzielne uzyskanie rekompensaty bywa bardzo trudne, nasza firma pomaga je uzyskać z tytułu odwołanego rejsu od LOT. Polskie Linie Lotnicze LOT – zapewniają transfer lotniczy z Europy Środkowo-Wschodniej w różne strony świata, obsługują rejsy długodystansowe do np. Tokio, Seulu, Nowego Jorku. Dziennie wykonują około 350 rejsów. Przewoźnik, tak jak inne linie lotnicze, jest objęty europejskimi przepisami na temat wypłacania rekompensat.

Polskie Linie Lotnicze - reklamacja na przelot samolotem

W przypadku opóźnionego lotu możesz się starać o odszkodowanie od LOT-u, jeśli:

  1. Bilet LOT Polskie Linie Lotnicze został zarezerwowany.
  2. Zamówiony został przelot u dowolnej firmy zarejestrowanej w Unii Europejskiej, z wylotem z dowolnego kraju i lądowaniem w jednym z państw UE.
  3. Przesunięcie wynikało z winy przewoźnika, np. usterki samolotu.

LOT odpowiada za swoich pasażerów i w przypadku problemów, ma obowiązek otoczyć ich opieką – udzielić informacji, rozdać napoje, posiłki, w przypadku lotu opóźnionego o kilkadziesiąt godzin – zagwarantować nocleg. Pasażerowi przysługuje również odszkodowanie LOT za zmiany w rozkładzie startów samolotów. Kiedy staramy się o odszkodowanie od LOT-u za określone trudności, należy bardzo skrupulatnie dokumentować zaistniałe spóźnienie. Przepisy, składanie wniosku oraz działanie zgodne z procedurami, mogą wydawać się pasażerom zbyt skomplikowane. Oferujemy naszą pomoc każdemu, kto chce uzyskać odszkodowanie za opóźnienie samolotu, a jednocześnie pragnie przekazać obowiązki dotyczące całej procedury odszkodowawczej profesjonalistom. Najwyższa kwota do odzyskania to 600 EURO, w zależności od kursu, to około 2500 zł. Jeśli przeraża Cię walka o swoje pieniądze, możesz to zadanie powierzyć naszej firmie, która w Twoim imieniu wystąpi o zapłatę odszkodowania, a w przypadku odmowy – zajmie się uzyskaniem rekompensaty na drodze sądowej. Działamy w oparciu o jasne zasady, a naszym celem jest wygrana klienta.

Odzyskaj pieniądze!