Uzyskaj odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

logo

ul. Zabrska 14 / 14

40-083 Katowice

Najlepsze aplikacje dla podróżujących samolotem

Jakie aplikacje mogą przydać się osobom, które wybierają się na wakacje samolotem? Czy poprzez smartfona można znaleźć informacje o bramkach w porcie lotniczym? Jeśli chcesz dobrze przygotować się do podróży, koniecznie przeczytaj ten wpis. Dowiesz się z niego jak radzić sobie na lotnisku, gdy lot został odwołany i czy przysługują Ci wtedy odszkodowania lotnicze. Zapraszamy!

Smartfon w podróży – aplikacje must have

Aktualnie możesz zaplanować swoją podróż samolotem bez wychodzenia z domu. Poza tym nowoczesne narzędzia mobilne dostarczą Ci informacji na temat:

  • najlepszych połączeń,
  • godzin odlotów,
  • miejsc noclegowych,
  • komunikacji z i na lotnisko,
  • posiłków.

Wszystkie dane masz zawsze pod ręką dzięki aplikacjom.

Google Flights

To najpopularniejsza wyszukiwarka wśród osób, które często korzystają z usług linii lotniczych. Jest to agregator aktualnych informacji o przylotach i odlotach na całym świecie. Ułatwia znalezienie najkorzystniejszych połączeń, w tym kombinowanych – z przesiadkami. Poza tym za pomocą narzędzia Google dowiesz się o najtańszych ofertach przewoźników. Właśnie dlatego aplikacja zyskała wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników smartfonów.

Trip Advisor

Bogata baza zdjęć i informacji na temat atrakcji turystycznych. W kilka sekund zaplanujesz wycieczkę, posiłek oraz nocleg. Za każdym razem możesz zapoznać się z opiniami osób, które skorzystały z usług hotelu czy restauracji. Dodatkowo szybko porównasz ceny i wybierzesz najkorzystniejszą ofertę.

Kayak

Aplikacja ta umożliwia kompleksową organizację podróży. Mocną stroną tego oprogramowania jest łatwa obsługa i intuicyjny interfejs. W Kayak zabukujesz lot, miejsce w hotelu oraz ustawisz alerty. W ten prosty sposób zyskasz wiele przydatnych dla Ciebie funkcji i informacji.

Weather Pro

Zastanawiasz się, czy zabrać ciepły polar lub kurtkę do walizki? Sprawdź prognozę pogody i zabierz tylko to, co faktycznie się przyda. Aplikacja Weather Pro dostępna jest w wersji darmowej oraz płatnej.

Couchsurfing

Jeśli lubisz podróżować po kosztach, to narzędzie z pewnością Ci się przyda. Jest ono bazą kontaktów do osób, które za darmo udostępniają swoje domy lub mieszkania globtroterom.

Powiadomienia – opóźniony lot
W sytuacji, gdy aplikacja wyświetli alert opóźnienia samolotu, sprawdź dostępne rozwiązania. Pamiętaj o tym, że przysługuje Ci prawo do odszkodowania lotniczego. Możesz samodzielnie złożyć wniosek lub skontaktować się z nami. Od lat udzielamy pomocy osobom, które poniosły straty związane z odwołaniem lotu.

Comments are closed.