Uzyskaj odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

logo

ul. Zabrska 14 / 14

40-083 Katowice

WizzAir – jak ubiegać się o odszkodowanie?

Jakie prawa ma pasażer, którego rejs został odwołany lub opóźniony? Na co należy zwrócić uwagę, składając wniosek o odszkodowanie do WizzAir? Kiedy przysługuje Ci zwrot za bilet? W tym wpisie znajdziesz odpowiedzi na te pytania oraz wskazówki, jak uniknąć błędów w uzupełnianym formularzu.

Odszkodowania lotnicze WizzAir – kiedy i kto może je uzyskać?

Bywa, że rejs WizzAir zostaje odwołany lub opóźniony z różnych przyczyn. Zastanawiasz się wtedy, czy należy Ci się odszkodowanie lotnicze i ewentualnie, w jakiej wysokości?

Odwołany lub opóźniony lot – zwrot za bilet

Pamiętaj, że takie uprawnienie dotyczy każdego pasażera, którego rejs został anulowany lub opóźniony powyżej 5 h. Unieważnienie umowy w zakresie podróży samolotem WizzAir wiąże się ze zwrotem za bilet. W ramach rozliczenia przewoźnik może zaproponować Ci voucher, ale nie musisz go przyjmować. Wówczas linie lotnicze powinny przelać równowartość biletu na wskazane przez Ciebie konto.

Odszkodowanie za lot, który został odwołany

Oprócz opisanego powyżej prawa do zwrotu za kupione bilety możesz ubiegać się o odszkodowanie od WizzAir. Jego wysokość zależy od kilku czynników, w tym od odległości przelotu, który się nie odbył. Dlatego składając formularz, spójrz na liczbę kilometrów i jeśli wynosi ona:

  • poniżej 1500 km, to otrzymasz 250 EUR,
  • od 1500 do 3500 km, należy Ci się 400 EUR,
  • powyżej 3500 km zyskasz 600 EUR.

Jakie dokumenty potrzebne są do wniosku o odszkodowanie?

Jeśli chcesz złożyć reklamację do linii lotniczych WizzAir, to koniecznie skompletuj:

  • informacje o rejsie, czyli jego numer, godzinę odlotu i przylotu,
  • dokumenty podróży, w tym kartę pokładową.

Gdzie złożyć wniosek o odszkodowanie lotnicze?

Formularz roszczenia dostępny jest na stronie przewoźnika i tam możesz złożyć go online. Jest to możliwe pod warunkiem zarejestrowania się i zalogowania na koncie w WizzAir. Pozyskaniem odszkodowania lotniczego zajmują się również wyspecjalizowane firmy, które w Twoim imieniu dopełniają wszelkich formalności.

Reklamacja o odszkodowanie od WizzAir została odrzucona – jak dochodzić praw pasażera?

Z naszego doświadczenia wynika, że w takiej sytuacji trzeba dalej ubiegać się o pieniądze. Odszkodowania lotnicze w większości prowadzonych przez nas spraw finalnie udaje się uzyskać. Jeśli chcesz się przekonać o tym, jak działamy – zadzwoń lub uzupełnij formularz kontaktowy dostępny na stronie.

Comments are closed.