Uzyskaj odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

logo

ul. Zabrska 14 / 14

40-083 Katowice

Jak dostać odszkodowanie za opóźniony lot w Ryanair? Sprawdź już teraz

Wybierasz się w podróż z linią lotniczą Ryanair? Mimo że wielogodzinne opóźnienia nie zdarzają się bardzo często, dowiedz się już teraz, jakie są prawa pasażerów w wymienionym przypadku. Sprawdź, na jaką rekompensatę finansową możesz liczyć, jeśli lot z Ryanair był opóźniony lub nie zostałeś wpuszczony na pokład.

Rekompensata za opóźnienie samolotu Ryanair

U popularnego, niedrogiego przewoźnika, jakim są linie lotnicze Ryanair, tak, jak w przypadku zresztą wszystkich tego typu firm, zdarzają się opóźnienia lotu. W takiej sytuacji Ryanair proponuje pasażerom różne warianty rekompensaty:

  • zwrot kosztów w ciągu 7 dni za bilet (w przypadku lotu opóźnionego powyżej 5 godzin);
  • darmową zmianę godziny rejsu;
  • świadczenie odszkodowawcze.

Co istotne, wybór innej godziny wylotu czy zwrot pieniędzy za bilet nie wyklucza starania się również o rekompensatę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pasażer może złożyć wniosek i ubiegać się o odszkodowanie za opóźniony lot, jeśli winę za tę sytuację ponosi przewoźnik. Pamiętaj, że nie wszystkie spóźnienia wynikają z zaniedbań linii, niekiedy są one skutkiem zupełnie niezależnych od nich sytuacji, takich jak destabilizacja polityczna, bardzo niekorzystne zmiany pogodowe, wybuch wulkanu, tornado, śnieżyca itp. Niekiedy lot opóźniony jest efektem względów bezpieczeństwa, a czasem działań samych portów lotniczych. Jeżeli jednak masz podejrzenia, że lot został opóźniony lub odwołany z winy Ryanair, sprawdź z nami, czy należy ci się odszkodowanie lotnicze w Ryanair.

Zgodnie z przepisami Klient ma rok na złożenie odpowiedniego wniosku reklamacyjnego do linii lotniczych, który jest dostępny m.in. na stronie internetowej przewoźnika. Starając się o odszkodowanie za opóźniony lot w Ryanair, można otrzymać do 600 euro, a konkretna kwota zależy od długości trasy przelotu:

  • za trasy powyżej 3500 km należy się do 600 euro;
  • od 1501 do 3500 km – 400 euro;
  • do 1500 km – 250 euro odszkodowania lotniczego.

W przypadku opóźnienia z winy przewoźnika klient ma rok na złożenie odpowiedniego wniosku reklamacyjnego, który jest dostępny m.in. na stronie internetowej przewoźnika. Może otrzymać do 600 euro, a konkretna kwota zależy od długości trasy przelotu:

Odszkodowania za opóźniony lot – pomoc od doświadczonej firmy

Często walka o odszkodowanie za opóźniony lot od Ryanair jest długa i trudna. Dokumentacja, wnioski i obowiązujące procedury, na podstawie których trzeba operować, są niełatwymi działaniami dla pasażerów. Dlatego warto w takim przypadku powierzyć czynności związane z uzyskaniem rekompensaty firmie zajmującej się tym od lat zawodowo. Zachęcamy do kontaktu z nami i przedstawienia swojej sytuacji. Dzięki dużemu doświadczeniu i wiedzy w zakresie przepisów jesteśmy w stanie skutecznie ubiegać się o należne świadczenia dla naszych Klientów.

Comments are closed.