Uzyskaj odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

logo

ul. Zabrska 14 / 14

40-083 Katowice

Jak zasnąć podczas lotu?

Chcesz poznać sprawdzony sposób na spokojny sen w samolocie i dowiedzieć się, co ułatwi Ci szybkie zaśnięcie w trakcie lotu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym poradniku obieżyświata. Jest on zbiorem praktycznych wskazówek, do których przeczytania gorąco Cię zachęcamy!

Sztuka zasypiania na pokładzie samolotu

Do podniebnej podróży warto dobrze się przygotować, zwłaszcza jeśli chodzi o wypoczynek w trakcie lotu. W klasie ekonomicznej standardowo czeka na Ciebie fotel z regulowanym oparciem. Czasami możesz również dopasować kąt nachylenia zagłówka. Jak poprawić komfort i mieć warunki przyjazne do zaśnięcia?

Lokalizacja

Na początek zatroszcz się o optymalną lokalizację siedzenia. Radzimy zarezerwować miejsce przy oknie. Tam nikt i nic nie będzie zakłócało Twojego snu. Unikaj pierwszych rzędów, ponieważ najpewniej spotkasz w nich rodziny z dziećmi. Korzystnym rozwiązaniem jest fotel w linii za wyjściem ewakuacyjnym. Dlaczego? Oparcie siedzenia bezpośrednio przed Tobą ma zablokowaną funkcję odchylania.

Relaks

Na dzień przed odlotem wybierz się na spacer do parku lub lasu. Dzięki temu Twój organizm będzie doskonale dotleniony. Przypilnuj dobowego rytmu i połóż się do łóżka o rozsądnej godzinie. Zastosuj techniki oddechowe, które mają pozytywny wpływ na wyciszenie.

Nim udasz się na lotnisko, zadbaj o relaks w domu lub w hotelu. Zjedz pożywny i lekkostrawny posiłek. Wyklucz z menu duże ilości słodkich przekąsek, a zwłaszcza czekolady. Cukier i kakao działają pobudzająco, w związku z czym utrudnią zapadnięcie w sen. Podobnie niekorzystne właściwości ma kofeina i alkohol.

To weź ze sobą

Czas na spakowanie bagażu podręcznego. Przygotuj rzeczy, które przydadzą się do drzemki w samolocie. Najważniejsza jest miękka poduszka, która będzie stabilizowała głowę. Może być nadmuchiwana, wówczas zajmie mało miejsca w torbie. Pamiętaj, że jeśli należysz do osób, które dekoncentruje i wybudza najmniejszy hałas, to weź zatyczki do uszu oraz opaskę na oczy. Sprawdzonym patentem jest też miękki polarowy koc lub szlafrok, którym otulisz ciało. Do listy dodaj ciepłe skarpetki.

W przypadku, gdy wybierasz się w podróż z dzieckiem, to obowiązkowo dołącz do bagażu ukochaną przytulankę. Przyda się także książeczka z kołyszącymi do snu bajkami.

Śpij spokojnie

Vademecum, które oddaliśmy w Twoje ręce, powstało na bazie doświadczeń osób, które spędziły w chmurach setki godzin. Dlatego śmiało możesz zaufać ich radom i wybrać te, które najbardziej Ci odpowiadają. Życzymy spokojnych i przyjemnych snów w czasie lotu!

Comments are closed.