Uzyskaj odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

logo

ul. Zabrska 14 / 14

40-083 Katowice

Błędny bilet lotniczy? Jak poradzić sobie z tym problemem

Co zrobić, gdy na bilecie na samolot jest błąd w dacie lub danych osobowych? Czy linie lotnicze zażądają zapłaty za dokonanie korekty? Z takimi pytaniami spotykamy się bardzo często, w związku z tym postanowiliśmy poświęcić tym zagadnieniom cały wpis. Mamy nadzieję, że artykuł pomoże Ci odnaleźć się w kłopotliwej sytuacji.

Najczęstsze rodzaje błędów na biletach lotniczych

Od lat zajmujemy się różnymi tematami związanymi z podniebnymi podróżami. Wielu z naszych Klientów zgłaszało nam problemy z poprawnością danych na biletach od różnych linii lotniczych. Do najczęściej spotykanych zaliczamy błędy w:

  • imieniu i nazwisku,
  • dacie odlotu i powrotu,
  • oznaczeniu płci pasażera,
  • określeniu czy posiadacz biletu jest osobą dorosłą, czy dzieckiem.

Przyczyną tego typu niedociągnięć mogą być zarówno uchybienia po stronie operatora, jak i osoby kupującej. Niekiedy są wynikiem defektu w elektronicznym systemie sprzedaży, np. żona kupuje bilet on-line dla męża, płaci swoją kartą, a pomimo właściwie wpisanych danych małżonka na bilecie widnieją jej dane. Nieodpłatna poprawka jako forma odszkodowania od linii lotniczych zdarza się sporadycznie. Najczęściej sprawa opiera się o wyższe instancje, a Klient, jeśli chce polecieć wybranym lotem, to musi zapłacić za korektę. Na zwrot poniesionego kosztu za ten feler musi poczekać. Warto wówczas sprawę skonsultować z firmą, dla której uzyskanie odszkodowania lotniczego nie jest niczym trudnym.

Pomyłka na bilecie kupionym on-line – czy dostanę odszkodowanie od linii lotniczych?

Większość przewoźników stosuje politykę darmowego usuwania drobnych błędów. Najczęściej dotyczą one korekty literówki w danych osobowych oraz dacie urodzenia. Podobnie, jeśli chodzi o oznaczenie tytułu pasażera tj. Pan czy Pani. Na pierwszy rzut oka, wydaje się, że jest to błahy problem, ale w momencie odprawy nabiera całkiem sporego znaczenia. Jeśli przypadkiem znajdziesz się w tak kłopotliwym położeniu, to możesz nie dostać się na pokład samolotu. Niestety przy większej liczbie pomyłek w jednej rezerwacji możesz liczyć się ze znacznymi kosztami poprawek. Bywa, że dopłacisz nawet 45 euro. Niektóre linie lotnicze w przypadku zmiany całego imienia czy nazwiska mogą zażądać opłaty w wysokości do 160 euro!

Podsumowanie

Jeśli chcesz otrzymać odszkodowanie za lot, z którego nie mogłeś skorzystać na skutek błędu na bilecie np. w dacie wylotu, to pomyśl o zgłoszeniu się do firmy doradczej. Z jej pomocą możesz liczyć na uzyskanie odszkodowania lotniczego od linii. Zaufaj ekspertom i pozwól im działać w Twoim imieniu.

Comments are closed.