Uzyskaj odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

logo

ul. Zabrska 14 / 14

40-083 Katowice

Jakie są Twoje prawa w przypadku odwołanego lotu w związku z koronawirusem?

Z powodu pandemii koronawirusa i zamknięcia granic wiele połączeń lotniczych zostało odwołanych. Co w takim przypadku mogą zrobić pasażerowie? COVID-19 został uznany za sytuację nadzwyczajną, a więc podróżni nie mają prawa do odszkodowania. Nie oznacza to jednak, że nie przysługują im żadne świadczenia i należności. Sprawdź, na co możesz liczyć, gdy Twój lot został odwołany z powodu koronawirusa!

Prawo do zwrotu pieniędzy za odwołany lot

Stan nadzwyczajny, jakim jest obecna pandemia, sprawia, że podróżni nie mogą starać się o odszkodowanie w wysokości od 250 do 600 euro na osobę z powodu odwołania lotu. Jednak z pomocą poszkodowanym przyszła Komisja Europejska, która 18 marca wydała oświadczenie w sprawie obowiązków linii lotniczych i praw pasażerów. Zgodnie z nim przewoźnik powinien poinformować swoich klientów o przysługujących im formach rekompensaty.

Podróżni mają do wyboru trzy możliwości:

  • zwrot pieniędzy za bilety lub ich niewykorzystaną część,
  • zmianę terminu lotu,
  • voucher na podróż do wykorzystania w przyszłości.

Warto podkreślić, że to pasażer decyduje, którą formę świadczenia wybierze. Praktyka rynkowa pokazuje, że bardzo często jest to zwrot pieniędzy za niewykorzystany bilet. Niestety, ale linie lotnicze, które borykają się z problemami finansowymi, nie zawsze chcą przelać należne środki pieniężne na konto pasażera. Co wtedy? Oświadczenie Komisji Europejskiej jest jasne i nie pozostawia pola do interpretacji: przewoźnik musi spełnić żądanie klienta. W sytuacji, gdy linia lotnicza uchyla się od odpowiedzialności, poszkodowany może zwrócić się do pośrednika, który profesjonalnie zajmuje się odzyskiwaniem pieniędzy za odwołany lot.

Pomoc w uzyskaniu odszkodowania za opóźnienie samolotu

Jeśli Twój lot został opóźniony, odwołany lub nie zostałeś wpuszczony na pokład samolotu, masz prawo do rekompensaty pieniężnej. Jesteśmy doświadczoną firmą, która specjalizuje się w szybkim ściąganiu należności od linii lotniczych. Zajmujemy się wszelkimi formalnościami oraz oferujemy kompleksową pomoc na najwyższym poziomie. Dzięki nam możesz zaoszczędzić swój cenny czas i uniknąć niepotrzebnego stresu. W obecnej sytuacji, gdy wiele linii lotniczych ma problemy z płynnością finansową, sprawy związane z egzekucją należności warto powierzyć sprawdzonej firmie. Pamiętaj o przysługujących Ci prawach!

Comments are closed.