Uzyskaj odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

logo

ul. Zabrska 14 / 14

40-083 Katowice

Wniosek o odszkodowanie za odwołany i opóźniony lot – Lufthansa, WizzAir i inne najpopularniejsze linie lotnicze

Takie przypadki jak odwołany czy opóźniony lot niestety zdarzają się nawet w najlepszych na świecie liniach lotniczych. Może on wystąpić zarówno z winy przewoźnika, jak i z przyczyn od niego niezależnych. W pierwszym przypadku poszkodowani pasażerowie mają prawo złożyć reklamację i ubiegać się o rekompensatę. Gwarantują to m.in. przepisy Unii Europejskiej. Zwrotu pieniędzy można domagać się m.in. samodzielnie lub – jeśli opóźniony czy odwołany lot miał miejsce na lotnisku w Polsce – z pomocą Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC).

Wniosek o odszkodowanie za lot w Lufthansa

Pasażer ma rok na to, aby złożyć reklamację za odwołany lot bądź opóźniony u przewoźnika, jakim jest Lufthansa. Dotyczyć to musi jednak sytuacji, gdy miejsce startu lub lądowania znajduje się na terenie Europy. Jeżeli przy tym nie zaistniały żadne nadzwyczajne okoliczności, tym bardziej klient tych linii lotniczych nie powinien rezygnować z należnych mu pieniędzy. Przydadzą się tu wszystkie niezbędne dokumenty takie jak np.:

  • bilet,
  • karta pokładowa,
  • potwierdzenie rezerwacji.

Mając wieloletnie doświadczenie możemy Ci pomóc w otrzymaniu odszkodowania za opóźniony lub odwołany lot w Lufthansa. Wesprzemy cię m.in. w złożeniu stosownego wniosku.

Wniosek o odszkodowanie za lot w Ryanair

Zarówno samemu, jak i z pomocą specjalistów – co rekomendujemy, możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy za opóźnienie lub odwołanie lotu w Ryanair. Do złożenia skargi warto mieć zeskanowany bilet, kartę pokładową, a także rachunki potwierdzające poniesione wydatki związane z podróżą. Taki wniosek można wyszukać na naszej stronie lub witrynie ULC.

Wniosek o odszkodowanie za lot w WizzAir

Przykładowy formularz umożliwiający staranie się o rekompensatę w liniach WizzAir znajduje się na naszej stronie. Gdyby jednak nie udało się polubownie rozwiązać kwestii odszkodowania, istnieje jeszcze droga sądowa. Wówczas tym bardziej przyda się wsparcie osób, które zawodowo zajmują się kwestią odszkodowań lotniczych.

Wniosek o odszkodowanie za lot od Small Planet

Linie lotnicze niechętnie wypłacają odszkodowanie za opóźnienie samolotu lub odwołany lot. Niemniej jednak warto próbować powalczyć o zwrot pieniędzy na podstawie stosownego wniosku reklamacyjnego. Przy jego wypełnieniu mogą wesprzeć nasi specjaliści, którzy pomogli już wielu pasażerom.

Wniosek o odszkodowanie za lot w Enter Air

Jeśli chcesz odzyskać należne pieniądze i rekompensatę za to, że nie doleciałeś w miejsce, w które chciałeś lub dotarłeś tam z opóźnieniem, możesz złożyć wniosek o odszkodowanie w Enter Air. Przykładowy formularz dostępny jest na stronie przewoźnika, ULC oraz naszej firmy.

Pamiętaj o tym, że bez względu na to, jaką linią lotniczą leciałeś – z opóźnieniem lub nie doleciałeś w wyznaczonym czasie w określone miejsce warto, abyś jako pasażer skorzystał z przysługującej ci rekompensaty.

Comments are closed.