Uzyskaj odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

logo

ul. Zabrska 14 / 14

40-083 Katowice

Ile lotów dziennie jest odwoływane w Polsce i dlaczego?

Twój lot został odwołany lub opóźniony? Nie znasz procedur dotyczących odszkodowania? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj przyczyny problemów związanych z Twoją podróżą.

Podróżowanie samolotem staje się coraz bardziej popularne. Każdego roku polskie lotniska otwierają kolejne trasy, proponując pasażerom rozmaite kierunki podróży. Linie lotnicze starają się zaoferować klientom nowe możliwości za stosunkowo niską cenę. Choć w przypadku niektórych przewoźników poziom komfortu w samolocie pozostawia wiele do życzenia, to jednak wszyscy chcą przemieszczać się tanio i szybko nie zważając czasem na warunki.

Podsumowanie 2019 roku w polskim lotnictwie

Niestety, w lotniczych podsumowaniach 2019 roku, poza nowymi trasami i atrakcyjnymi promocjami cenowymi, królują problemy wielu podniebnych linii. Każdego dnia w Polsce został odwołany lot. Anulacje dotyczyły prawie 1,3 tysiąca podróży. Ponadto 40,4 tysiąca rejsów zanotowało opóźnienia.

W związku z powyższym ubiegły rok obfitował w rekordową ilość zapytań dotyczących odszkodowań od linii lotniczych.

Anulacje i opóźnienia

Przyczyn dotyczących anulacji lub opóźnień lotów jest wiele. W Polsce w 2019 roku do poważnych trudności doprowadziły strajki linii lotniczych, między innymi Ryanaira i Lufthansy. Ponadto upadek najstarszego na świecie biura podróży grupy Thomas Cook zaowocował wstrzymaniem sporej ilości wycieczek. Za odwołanie lotu lub jego znaczne opóźnienie (minimum 3 godziny w miejscu lądowania) pasażerom może przysługiwać zwrot pieniędzy.

O odszkodowanie za opóźnienie samolotu w Polsce najczęściej mogli starać się podróżni na trasie Warszawa-Kraków oraz Warszawa-Amsterdam.

Najwięcej międzynarodowych, anulowanych lotów z Polski odnotowano z lotniska Chopina, do portu lotniczego Praga im. Vaclava Havla.

Wśród obecnych na runku przewoźników znaczną ilość zapytań dotyczących rekompensaty za opóźniony lot otrzymały linie:

  • LOT;
  • Ryanair;
  • Lufthansa;
  • Wizz Air;
  • EasyJet.

Prawa pasażera

Jeżeli Twój lot został odwołany lub opóźniony, możesz starać się o odszkodowanie. Jeśli chcesz otrzymać rekompensatę i potrzebujesz merytorycznego wsparcia, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony. W czytelny i zrozumiały sposób przedstawiamy procedurę dotyczącą odszkodowań od linii lotniczych, ich wysokości oraz pomagamy je uzyskać. Reprezentujemy Klientów na wszystkich etapach działań, gwarantując stuprocentowe zaangażowanie.

Comments are closed.