Uzyskaj odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

logo

ul. Zabrska 14 / 14

40-083 Katowice

Po jakim czasie od opóźnionego lotu można zgłosić wniosek o odszkodowanie?

Nie da się ukryć, iż samolot z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym środkiem transportu. Poza dalekimi podróżami, których nie można odbyć inaczej, wiele osób przemieszcza się podniebną maszyną na krótkich, krajowych trasach. Pomaga to zaoszczędzić czas, a także w przypadku korzystania z tanich linii lotniczych – pieniądze.

Jeśli jesteś częstym gościem na lotnisku, zapewne nieraz na tablicy odlotów widziałeś informacje dotyczące opóźnień lub anulacji lotów. Byłeś jednym z milionów pasażerów, których podróż nie rozpoczęła i nie zakończyła się w planowanym czasie? Wybierałeś się na wakacje marzeń, a Twój lot został odwołany lub przeniesiony na inny dzień? Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, czy przysługuje Ci odszkodowanie od linii lotniczych.

Możliwości otrzymania rekompensaty

Jeśli Twoja podróż została zakłócona, możesz starać się o odszkodowanie lotnicze. Przysługuje ono w przypadku:

  • odwołania podróży. Dotyczy także zmiany daty oraz lotniska wylotu lub przylotu;
  • opóźnienia, wynoszącego więcej niż 3 godziny w miejscu lądowania;
  • przesunięcia lotu. Zwykle zmiana godziny startu;
  • nieuzasadnionego niewpuszczenia pasażera na pokład.

Więcej szczegółowych informacji dotyczących zwrotu pieniędzy za opóźniony lot znajdziesz na naszej stronie.

Okres przedawnienia roszczeń

Kwota rekompensaty  za opóźniony lot zależy od dystansu, który pokonujesz. Wynosi między 250 a 600 euro. Ponadto, w związku z problemami w podróży możesz otrzymać pomoc w postaci darmowych posiłków i napojów rozdawanych w trakcie oczekiwania na lotnisku.

W Polsce okres przedawnienia roszczeń dotyczących odszkodowania wynosi 1 rok. To zdecydowanie krócej niż w innych krajach Unii Europejskiej. Warto jednak zwrócić uwagę, iż czas ten dotyczy pasażerów przemieszczających się liniami lotniczymi, które są zarejestrowane w Polsce. W przypadku innego przewoźnika okres ten jest odpowiednio dłuższy (wynosi 3; 5 lub 6 lat).

Większe szanse na wygraną

Jeśli Twój czas na złożenie wniosku o odszkodowanie za opóźnienie samolotu dobiega końca, skontaktuj się z nami i zwiększ swoje szanse na odzyskanie pieniędzy. Napisz lub zadzwoń. Pomożemy Ci szybko uzyskać należną rekompensatę.

Comments are closed.